Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Міська премія імені Івана ФранкаПремія Франка знайшла лауреатів

День міста в Івано-Франківську святкувався із належними почестями, великою кількістю святкових заходів та концертів. Найбільш урочистим був концерт у приміщенні Івано-Франківського обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка. На урочистостях були присутні закордонні делегації Польщі, Угорщини, Чехії, Румунії, Литви, Латвії, Росії, а також делегації із багатьох обласних центрів нашої держави.

Ще до початку урочистого дійства у фойє драмтеатру міністр внутрішніх справ разом із іншими представниками влади та гостями свята куштували святковий торт.
Після традиційного привітання мешканців Івано-Франківська із днем народження міста до всіх присутніх звернулися також високоповажні гості свята: міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, народний депутат України, голова Донецької обласної організації УНП Олександр Клименко. Також на святкування завітали народні депутати Володимир Ар’єв та Роман Ткач.

Звертаючись до Івано-Франківська як до історичного явища, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко зауважив, що із нашим містом пов’язано чимало відомих на весь світ прізвищ. Він також побажав усім мешканцям міста залишатися самими собою і подякував іванофранківцям за те, що саме тут у всі часи кувалася справжня Україна, якої ми постійно прагнемо.

”Культурний центр Галичини просто не міг не виховати сьогоднішній Івано-Франківськ, – зауважив Юрій Луценко. – Звертаюся до іванофранківців із закликом не думати про провінційність, бо Івано-Франківськ ніколи ним не був. Можливо, з Києва, Одеси чи Донецька це так виглядає, але тутешній люд думає по-іншому. Незважаючи на те, що говорять про ваше місто, саме тут є та міжнаціональна, міжкультурна європейська ситуація, де всім приємно почуватися”.

Найбільшим торжеством під час святкування, як і кожного року, стало вручення премії імені Івана Франка. Вона була заснована у 1999 році. Через рік рішенням 12 сесії Івано-Франківської міської ради третього демократичного скликання було утверджено її положення. Цього року міська премія імені Івана Франка була вручена традиційно на день міста вже дев’ятий рік поспіль. І ще одна традиція – премію лауреати отримали з рук міського голови Віктора Анушкевичуса.

Незмінними у премії залишаються дві номінації – література та журналістика. Цьогорічними лауреатами премії імені Івана Франка стали Олег Ущенко за роман „Барменцаль” та Роман Черковський за роман „Фрондео”. В галузі журналістики кращими визнано Наталію Асатурян за низку кореспондентських репортажів на обласному радіо та Мирона Мицана за висвітлення історії та культури міста.

Проте на цьому приємні моменти не закінчилися. Перебуваючи перший рік на посаді івано-франківського міського голови, Віктор Анушкевичус заснував нагороду „Відзнака міського голови”. Цьогорічними володарями такої нагороди стали головний спеціаліст з питань загальної та середньої освіти управління освіти і науки Івано-Франківського міськвиконкому Петро Ласійчук, начальник управління культури міськвиконкому Мирослав Петрик, головний лікар станції швидкої медичної допомоги Ігор Ковалюк, генеральний директор ВАТ „Івано-Франківський арматурний завод” Ігор Філіпов, пластун Віктор Павелко, заслужений майстер спорту України зі спортивної гімнастики Дарія Згоба та заслужений тренер України зі спортивної гімнастики Оксана Крижанівська.

Нагороди з рук міського голови також отримали люди, причетні до розвитку спортивної галузі нашого міста та активісти молодіжного та студентського руху в Івано-Франківську. Всіх присутніх вітали творчі колективи міста.

Володимир Бодак

Західний кур’єр. – 2008. – 24 квіт. – С. 12.

Оновлено 25-05-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка