Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Коломийський франкознавецьІван Білинкевич (1905-1996) один із фундаторів літературного краєзнавства  на Прикарпатті. Дослідженнями обставин перебування Івана Франка в області, яка носить   ім'я Каменяра, він займався впродовж піввіку. З Іваном Омеляновичем Білинкевичем я познайомив­ся в 1973 році, коли почав працювати у коломийській між­районній газеті. Він друкував у ній статті про перебування Івана Франка в Коломиї, на Гуцульщині. До нього я звер­тався за порадою, коли друкувалися матеріали, пов'язані з творчістю Каменяра.

Іван Омелянович відкрив для мене Івана Франка не тільки як талановитого прозаїка і поета, а й як філософа, публіциста, громадського діяча, пророка нашого україн­ського народу.

Тому з хвилюванням і трепетом взяв у руки кни­гу Івана Білинкевича „Іван Франко на Станіславщині", видану у Коломийському видавництві „Вік" минулого року.

Вступну статтю, підготовку тексту і наукову редакцію зробив кандидат філогічних наук, доцент Коломийського інституту Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Микола Васильчук. Вона вперше дійшла до рук читача з нагоди 100-річчя дослідника та 150-річчя Івана Франка.

Наприкінці 70-х років минулого сторіччя матеріали цієї книги було надіслано у видавництво „Карпати" в Ужгороді, однак її так і не опублікували.

Іван Білинкевич у вступі пише: „Автор цієї праці поста­вив перед собою мету - зібрати всі матеріали про пере­бування Івана Франка на Станіславщині, документально їх обґрунтувати та впорядкувати за мотивами, які змусили письменника приїздити до цього регіону".

Потрібно відзначити, що автору вдалося цікаво описа­ти практично кожен крок Івана Франка в нашому краї. Він не говорить того, чого не можна підтвердити.

Іван Омелянович прожив більше 90 років і був щасли­вим, бо займався улюбленою справою.

газети „Думка", м. Косів).

Оновлено 17-03-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка