Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Умови конкурсу   Європейська комісія оголосила 2013 рік у ЄС Європейським роком громадян (European Year of Citizens). Він  проходить під знаком прав, які мають громадяни ЄС. Упродовж року інституції ЄС на усіх рівнях влади заохочують діалог з громадянським суспільством, прагнучи пояснити, які права мають громадяни та як ними можна скористатися. 

   Громадянство ЄС автоматично надається усім громадянам країн-членів. Воно гарантує їм додатковий перелік прав, зокрема право на вільне пересування, права споживачів в інших країнах-членах, право доступу до освіти, визнання професійної кваліфікації, доступ до медичного обслуговування, право на соціальне забезпечення, права голосувати та висувати свої кандидатури на виборах до Європейського парламенту та місцевих виборах у країнах-членах, в яких вони проживають. Більшість європейців усвідомлюють свій статус громадян ЄС.

   Чи обізнані Ви про свої права громадянина України? Можливо, у Вас вже є приклад, як Ви або Ваші знайомі/друзі/колеги реалізували або не реалізували свої права в Україні? Що варто перейняти українцям від громадян ЄС для усвідомлення своїх прав та користування ними? Що необхідно зробити, щоб права людини стали провідною європейською цінністю в українському суспільстві?  

   Якщо у Вас є відповіді на ці питання і фото, яке стосується дотримання прав людини в повсякденному житті українців, то запрошуємо Вас взяти участь у загальноукраїнському конкурсі фотографій «Права українця. Які вони?».

   Мета фотоконкурсу  - спонукати українців задуматися над своїми правами і користуватися ними, поширити ідею громадянської активності.

 

Конкурс проводиться протягом березня-квітня 2013р.  Мережею центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (http://irf.ua) та Представництва ЄС в Україні (http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/index_uk.htm) в рамках відзначення Європейського року громадян та Дня Європи 2013.

 

   Участь у конкурсі можуть брати усі бажаючі (як аматори, так і професійні фотографи) без обмеження віку.

 

Категорії учасників:

1 категорія учасників (індивідуальна робота) - школярі;
2 категорія учасників (індивідуальна робота) - студенти;

3 категорія учасників (індивідуальна робота) - дорослі.

 

На  участь у конкурсі можна подавати 1-5 робіт від одного учасника.

Фото можуть відображати такі теми:

 • права меншин;
 • дискримінація;
 • свобода мирних зібрань;
 • права дітей, жінок та чоловіків;
 • доступ до публічної інформації;
 • права споживачів;
 • право на безпечне навколишнє природне середовище;
 • право на освіту, медичне обслуговування;
 • доступ людей з особливими потребами до місць громадського значення;
 • інші громадянські, особисті, культурні, соціально-економічні, політичні права і свободи.

 

Обов'язкові вимоги до усіх робіт:

 • фотороботи повинні відповідати заданій тематиці;
 • кожна робота повинна супроводжуватися анкетою;

• згода автора на публікацію роботи.

 

Основні технічні вимоги до фотографій:

формат JPG з розширенням 300 пікселів для повнокольорового і 600 - для чорно-білого фото (розмір файла - до 5 Мб). Роботи слід надсилати в електронному вигляді разом із заповненою анкетою учасника на адресу ukrcei@gmail.com  до 30 квітня 2013р. в такому форматі:

а) тема листа: «Konkurs_photo»

б) усі файли повинні бути названі таким чином: анкета - прізвище учасника латинським шрифтом (наприклад, ostapenko.doc); роботи - konkurs_photo_прізвище_номер_фото (наприклад, konkurs_photo_ostapenko_1.jpg, konkurs_photo_ostapenko_2.jpg,......).

 

   Всі роботи, які відповідатимуть тематиці конкурсу, будуть розміщені на Порталі Мережі центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org)  з можливістю онлайн-голосування. Переможців фотоконкурсу у різних категоріях буде визначено Експертною комісією, а за результатами електронного голосування буде обрана краща фоторобота - «відзнака глядачів». Переможці будуть нагороджені дипломами та призами від Мережі центрів європейської інформації та Представництва ЄС в Україні. Кращі фотороботи та їх автори будуть представлені під час заходів регіональних центрів європейської інформації, які відбудуться у травні під час Днів Європи 2013.

                                   Останній термін подачі робіт на конкурс - 30 квітня 2013р.

Інформацію про конкурс та анкету учасника можна завантажити з http://ukrcei.org

Контакти:

Оксана Бондар, координатор конкурсу

ukrcei@gmail.com, http://ukrcei.org, тел. 097-3913590

 

*******************************************************************************

  Мережа центрів європейської інформації України (Мережа ЦЄІУ) об'єднує 16 регіональних інформаційно-просвітницьких ресурсних центрів з питань європейської інтеграції в містах Вінниця, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Кіровоград, Кременчук, Луганськ, Львів, Миколаїв, Рівне, Суми, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів та офіційного партнера Мережі ЦЄІУ - Центр регіонального розвитку «Топ-Кая» (АР Крим). Центри європейської інформації України були створені в 2006-2008рр. за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Місія Мережі центрів європейської інформації України - сформувати в Україні суспільство, яке базується на європейських цінностях. Портал  - http://ukrcei.org , e-mail: ukrcei@gmail.com

 

 

Оновлено 18-02-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка